DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN %
İstanbul
14°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Manşet24

Manşet24

01 Nisan 2023 Cumartesi

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OLCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Dini Yayınlar Genel Müdürlüğüne, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ise Sadide Akbulut atandı.

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu temsilciliklerine ise Fecir Alptekin, Saadet Oruç, Mehmet Akarca, Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, Evren Başar, Çağatay Özdemir, Ebubekir Şahin, Edibe Sözen, Mehmet Karakaş, İsmail Çağlar, Kübra Güran Yiğitbaşı, Zakir Avşar, Ahmet Arslan ve İdris Kardaş görevlendirildi.

Adalet Bakanlığında açık bulunan Adalet Başmüfettişliklerine Ramazan Akcan ve Adalet Müfettişi Özcan Çakıroğlu getirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Adıyaman İl Müdürü Fehmi Çelik görevden alındı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Başmüfettişliğine İş Müfettişi Serhan Güner getirildi. Açık bulunan İş Müfettişliğine yapılan yeterlilik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Savaş Aykılıç atandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında açık bulunan Sigorta Primleri Genel Müdürlüğüne aynı yer Hizmet Sunumu Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özdemir atandı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcılığına İsmail Tuna Cebecioğlu getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger görevden alındı.
Kaynak : TRT HABER

Devamını Oku

Finlandiya’nın NATO’ya katılım protokolüne ilişkin kanun Resmi Gazete’de

Finlandiya’nın NATO’ya katılım protokolüne ilişkin kanun Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OLBuna göre, 5 Temmuz 2022 tarihinde Brüksel’de imzalanan “Kuzey Atlantik Antlaşmasına Finlandiya Cumhuriyetinin Katılımına İlişkin Protokol”ün onaylanması uygun bulundu.

Kanun, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kaynak : TRT HABER

Devamını Oku

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de – Son Dakika Haberleri

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de – Son Dakika Haberleri
0

BEĞENDİM

ABONE OLCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Serhan Ali Yiğit ile Kanada Büyükelçisi Kerim Uras merkeze alındı.

Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne Hilmi Ege Türemen, Kanada Büyükelçiliği’ne de Togo Cumhuriyeti Büyükelçisi Esra Demir atandı.

Bu suretle boşalan Togo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne, Dışişleri Bakanlığı Orta Avrupa, İskandinavya ve Baltıklar Genel Müdür Yardımcısı Muteber Kılıç, Endonezya Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne de Talip Küçükcan atandı.

Kaynak : TRT HABER

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri bugün belli olacak

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri bugün belli olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL14 Mayıs seçimleri için takvim işliyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan…

Cumhurbaşkanı seçiminde yarışacak 4 ismin yer aldığı kesin aday listesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Şimdi gözler, adayların pusuladaki yerlerinin ne olacağına çevrildi.

YSK’da kura çekilecek

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerlerini belirlemek için Yüksek Seçim Kurulu’nda kura çekilecek.

Cumhurbaşkanı seçimi için oy pusulalarının basımına 12 Nisan’da, milletvekili seçiminde kullanılacak oy pusulalarının basımına ise 19 Nisan’da başlanacak.

Seçim takvimine göre 2 Nisan’da muhtarlıklarda listeler askıdan indirilecek.

8 Nisan’da ittifakların ve siyasi partilerin oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacak.

9 Nisan’da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek.

19 Nisan’da da milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek. 
Kaynak : TRT HABER

Devamını Oku

Çavuşoğlu’ndan ABD’de AK Parti seçmenleriyle buluşmasında ‘istikrar’ vurgusu

Çavuşoğlu’ndan ABD’de AK Parti seçmenleriyle buluşmasında ‘istikrar’ vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OLBirleşmiş Milletlerdeki (BM) 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü Özel Oturumu için ABD’de bulunan Çavuşoğlu, AK Parti Amerika Teşkilatı tarafından New Jersey eyaletinde, düzenlenen etkinlikte parti seçmenleriyle bir araya geldi.

Türk toplumunun ABD’de en yoğun yaşadığı Paterson şehrindeki buluşmada “AK Gönüllülere” hitap eden Çavuşoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili olarak, “Önümüzde bir seçim var. Artık Türkiye’de 5 yılda bir seçim oluyor. Bu istikrar demektir, güven demektir” dedi.

90’lı yılların Türkiye’sinde bazı dışişleri bakanlarının koalisyonlar nedeniyle 3-5 ay gibi sürelerde değiştirildiğini hatırlatan Çavuşoğlu, bugün Avrupa’daki koalisyon hükümetlerinde benzer durumlar yaşanırken, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğiyle istikrarlı bir şekilde, iç ve dış politikadaki hedeflerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu, bazı siyasi parti liderlerinin, “Biz Türkiye’yi eski koalisyon dönemlerine döndüreceğiz” şeklindeki açıklamalarını eleştirerek, “Bu halk buna izin vermez. Türkiye’yi fetret dönemine döndürmek istiyorlar. Dolayısıyla önümüzdeki seçim önemli bir seçim” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin son dönemdeki kazanımlarına dikkat çekti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’de 29 Nisan’dan itibaren oy kullanacak Türk seçmenlere hitabında, Türkiye’nin AK Parti iktidarı döneminde, iç ve dış politikadaki kazanımlarını hatırlatarak, “Libya’da, Doğu Akdeniz’de ve Ege’de milletimizin yüksek menfaatlerini heba mı edeceğiz? FETÖ’nün dünyanın her yerinde cirit atmasına, PKK’nın tekrar güçlenmesine ve dağlardan Türkiye sınırlarına girmesine müsaade mi edeceğiz? Türkiye’nin gözbebeği, bir çocuğun büyümesini izler gibi izlediğimiz savunma sanayinin ürünlerini heba mı edeceğiz?” diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, 20 sene önce Türkiye’nin savunma sanayiinde yüzde 80 dışa bağımlıyken şimdi tam tersi bir oranın yakalandığına değinerek, Türkiye’nin, kendisine verilmeyen silahları bugün kendi imkanlarıyla çok daha iyisini ürettiğini ve geçen sene bu alanda 4,5 milyar dolarlık ihracat yaptığını vurguladı.

Gelecek yıllarda bu ihracat rakamlarının çok daha fazla artacağını söyleyen Çavuşoğlu, Bayraktar SİHA’larla ilgili, “Dünya’da herkes Bayraktar’ı konuşuyor. Bunlar ‘biz buna bakacağız. Engellemek için ne gerekiyorsa yapacağız’ diyorlar. Ukrayna’daki erkek çocuklara en çok verilen isim Bayraktar. Tüm dünya takdir ediyor” dedi.

Türkiye’nin 100. yılına vurgu yapan Çavuşoğlu, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çok büyük hedefler ortaya koyduğunu ancak ömrünün vefa etmediğini, o hedeflere ulaşmak için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın liderliğiyle son 20 yılda büyük bir başarı ortaya konduğunu belirtti.

Deprem yardımları için Türk Amerikan halkına teşekkür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’de 6 Şubat’ta yaşanan depremler için seferber olan Türk Amerikan halkına teşekkürlerini iletirken, “Bu süreçte ABD’de yaşayan vatandaşlardan çok büyük destek gördük” diye konuştu.

Türkiye’nin 100. yılının idrak edildiği 2023’ün deprem dolayısıyla aynı zamanda bir “hüzün yılı” olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, devletin yıkılan binaların yerine yenisini değil, “çok daha iyisini'” yapacağı sözünü verdi.

“Milletimiz 14 Mayıs’ta yeter söz milletin diyecek”

Yurt dışında yaşayan vatandaşların oy kullanma hakkının da AK Parti döneminde verildiğini hatırlatan Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’deki Türk toplumunu oy vermeye davet ederek, “Milletimiz 14 Mayıs’ta demokratik hakkını kullanacak ve yeter söz milletin diyecek” dedi.

Paterson şehrinde kalabalık bir nüfusa sahip Kafkasya kökenli Karaçay Türklerinin Ahıska Türklerine verilen vatandaşlık hakkının kendilerine de verilmesini istemesi üzerine Çavuşoğlu’nun, “Niye vermeyelim. Dünyanın neresinde olursa olsun, tüm soydaşlarımıza, akraba topluluklarımıza sahip çıkmak bizim görevimiz” sözleri büyük alkış aldı.

Dışişleri Bakanı, Türk Amerikan toplumuna, ABD’de vatandaş olmaları ve ABD siyaseti için de oy kullanmalarını tavsiye ederek, bunun demokrasinin gereği olduğunu söyledi.

Öte yandan, Mevlüt Çavuşoğlu’na davetlerini kabul ettiği için tüm partililer adına teşekkür eden AK Parti Amerika Teşkilatı Başkanı Halil Mutlu, 3 ay önce resmi kuruluşlarını yaparak seçim çalışmalarına başladıklarını, 14 Mayıs gecesi ABD’de zafer turu atacaklarını şimdiden ilan ettiğini duyurdu.
Kaynak : TRT HABER

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.