BİST
91472
ALTIN
228.430
DOLAR
5.3275
STERLİN
7.2031
EURO
5.9947
POLİTİKA Haberleri
Gümrük işlemleri elektronik ortama aktarılıyor
27 Mart 2019, 14:26
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye genelindeki bütün gümrük işlemlerinin elektronik ortamda gerçekleşeceğini kaydeden Pekcan, ’’Tüm işlemlerin elektronik yapıldığı kağıtsız ihracat uygulamasına geçiyoruz’’ dedi.
"Spora bizim kadar önem veren hiçbir iktidar olmamıştır”
27 Mart 2019, 13:27
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde spora bizim dönemizdeki kadar önem veren hiçbir iktidar olmamıştır” dedi.
"Milli İradenin tecelli ettiği yer sandıktır"
27 Mart 2019, 13:08
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli İradenin tecelli ettiği yer sandıktır. Tüm vatandaşlarımı pazar günü sandığa gitmeye davet ediyorum" dedi.
“Oyunu bazısı eliyle bazısı gönlüyle verir”
27 Mart 2019, 12:35
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarında insanların gönüllerini kazanmayı hedeflediğini belirterek, “Oyunu bazısı eliyle verir, bazısı gönlüyle verir. Bazı vatandaşlarımızın belki sandıkta oyunu almadım ama gönlünü kazandığımı ben daha önceki deneyimlerimden biliyorum. Birileri kendi siyasi stratejilerinde gönül kazanmayı boşlasa da, bizde diyoruz ki gönüllerin tamamını kazanarak seçim kazanacağız” dedi.
"Türkiye samana, buğdaya muhtaç değil"
27 Mart 2019, 12:19
İzmir’de konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Tarımda kavga edip bir noktaya varamayız. Düzeltmemiz gereken taraflarımız var ama Türkiye samana, buğdaya muhtaç değil. İthal etmenin günah olduğu bir ülkede mi yaşıyoruz" dedi.
CHP’li Engin Altay hakkında soruşturma
27 Mart 2019, 10:53
27. Dönem CHP Milletvekili Engin Altay’ın 26 Mart’ta Karadeniz TV’de yayımlanan “Siyaset Gündemi” isimli programda yaptığı “...31 Mart’ta bütün yaşananlar yani siyasi tablo ortada ama bunun üzerine aklıyla alay edildiğini düşünen vatandaşlarımız Erdoğan’dan ve Bahçeli’den, bay dumur ve bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracaktır...” şeklindeki açıklamaları nedeniyle hakkında resen soruşturma başlatıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçimlerden sonra Ayasofya’yı tekrar aslına rücu ettiririz” 
26 Mart 2019, 23:42
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçimlerden sonra Ayasofya’yı tekrar aslına rücu ettiririz. Bu ne demektir? Yani Ayasofya’yı müze olmaktan çıkarıp Ayasofya’yı cami ismiyle müsemma hale getiririz" dedi. 
İmamoğlu: “Ankara’dakiler bizi alkışlayacaklar, helal olsun diyecekler”
26 Mart 2019, 20:27
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Bu şehirde bu ülkede seçime girebilen herkes seçilmeyi hak etmiştir. Kimse kimseye dokunamaz, ya seçime sokmayacaksın, ya da seçim girdikten sonra gereksiz yere kimseyi tehdit etmeyeceksin. Ankara’dakilerde bizi alkışlayacaklar, helal olsun diyecekler” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’’Siyaset beyaz kefen giyenlerin işidir’’ 
26 Mart 2019, 20:18
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’’Siyaset tankların arasından kaçıp gidenlerin işi değildir. Siyaset darbecilere ışık tutanların değil, darbecilerin karşısına çıkanların işidir. Siyaset beyaz kefen giyenlerin işidir” dedi. 
ABD’den F-35 ve Patriot Füze Savunma Sistemi açıklaması
26 Mart 2019, 19:08
ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, NATO müttefiki Türkiye’nin F-35 programında kalmaya devam etmesini istediğini, ancak Türkiye’nin Patriot Füze Savunma Sistemini satın alması gerektiğini söyledi.