DOLAR 22,2149 2.99%
EURO 24,0376 3.01%
ALTIN 1.404,613,20
BITCOIN %
İstanbul
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABD’li yetkililer, Türkevi’ne yapılan terörist saldırıyı soruşturmak için adımlar atıyorlar
  • Manşet24
  • Gündem
  • ABD’li yetkililer, Türkevi’ne yapılan terörist saldırıyı soruşturmak için adımlar atıyorlar

ABD’li yetkililer, Türkevi’ne yapılan terörist saldırıyı soruşturmak için adımlar atıyorlar

ABONE OL
22 Mayıs 2023 20:38
ABD’li yetkililer, Türkevi’ne yapılan terörist saldırıyı soruşturmak için adımlar atıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rumeli’de Kardeşlik Bağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 3 kıta 7 iklimindeki kardeşleriyle gurur duyduğunu ve umudunu bu kardeşlerine bağladığını ifade etti. Türkiye olarak dil, din ve kültür farklarına rağmen 100 milyonlarca dostları olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, karşısında Türkiye aşıklarının temsilcilerini görmenin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

Tarih boyunca tüm dünyaya insanlık dersi veren Türk milleti olarak, Çanakkale’de büyük bir destan yazarak dünyanın en büyük ordularını mağlup etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde verilen İstiklal Savaşı’nı da zaferle taçlandırdı. Ancak Osmanlı’dan bu yana süren göçlerde binlerce insanımız hayatını kaybetti ve doğdukları topraklarda zulme uğrayan insanlarımız, son çare olarak Cumhuriyet topraklarına sığındı.

Türkiye, başı dara düşen her kardeşine bir esenlik yurdu oldu. Millet olarak el ele vererek, bu topraklarda özgürce yaşamaya çalıştık ve nice saldırıları göğüsleyerek Türkiye’yi bugünlere getirdik. Rumeli’de de her noktaya ulaşarak, kardeşlerimizin yanında olduk ve onların emekleriyle ülkemizi bugünlere taşıdık.

Batı Trakya’da Zulüm

Rumeli’de Bursa, İstanbul, Bakü ve Semerkant gibi tarihi şehirleri gördüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Trakya’dan gelen kardeşlerimizin ülkemizin asli evlatları olduğunu ifade etti. Batı Trakya’daki şehirlerde nüfusunun yüzde 80’i çoğunluğuyla Müslüman olan kardeşlerimizin bugün bir avuç Müslüman’ın yaşadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı, Avrupa’nın bu kültür katliamına sessiz kaldığını belirtti.

Ne yazık ki, Avrupa’daki bu sessizliğin katillere yolu açarak onlara yardımcı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, Batı Trakya’daki kardeşlerimizin hayatı söz konusu olduğunda, zulmü engellemek yerine hep üç maymunu oynadıklarını ifade etti.

ABD’de Türkevine Saldırı

PKK’nın Avrupa’daki uzantılarının seçmenlere saldırdığını, ABD’deki Türkevine saldırdığını ve camlarını kırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı, ABD’nin demokrat olduğunu söylemesine rağmen Türkevine saldırarak ne kazanacağını sorguladı.

Bugün de aynı şeyin yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı, bölücü terör örgütünün uzantılarıyla kol kola yürüyen muhalefetin, teröristlerle bile kol kola girdiğini vurgulayarak, hapisteki canilerle ilgilendikleri kadar kalbi Türkiye için atanlarla hiç ilgilenmediklerini belirtti.

Muhalefetin Balkanlarla ilgili en ufak bir adımını duymadıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı, Rumeli’ye ve Balkanlara sevdalı olduklarını, farklarının olduğunu belirterek, milletimizin karşısına vizyonla çıkmak yerine korku siyasetiyle insanımızın oyunu almaya çalışan muhalefete karşı milletimizin uyanık olması gerektiğinin altını çizdi.

Son 21’de Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı, aynı zamanda tüm kardeşlerimizle yeniden kucaklaştıklarını ve ecdat yadigarlarını yeniden ayağa kaldırdıklarını dile getirdi.

Rumeli’nin her çarşısını, camisini ilmek ilmek bir nakış gibi kalbimize işlediklerini belirten Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin yaralı görüp ilacına zehir bulaştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini ve fitne tüccarlarının aramıza nifak tohumları ekmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Millet olarak vizyonlarına uygun şekilde hareket ederek, zafer sarhoşluğuna kesinlikle düşmeyeceklerini ve rehavete kesinlikle kapılmayacaklarını belirten Cumhurbaşkanı, 28 Mayıs’ın yarım kalan bir işin tamamlandığı bir milat olacağını belirterek, milletimizin bu tarihi günü kutladı.,

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.